CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

„ Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości  swojego dziecka,  oprócz okazywania mu miłości i przytulania, jest codzienne  głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”

Jim Trelease, autor „Podręcznika  głośnego czytania”

Nasze przedszkole uczestniczy od wielu lat w ogólnopolskiej akcji pt. "Cała Polska czyta dzieciom". Na zajęcia oprócz wychowawcy przychodzą zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie,  nauczyciele, pani logopeda, pani dyrektor, pracownicy Urzędu Miejskiego, Burmistrz Miasta i Gminy, policjanci i księża,  którzy czytają dzieciom ulubione bajki a  następnie omawiają je z najmłodszymi.
"Cała Polska czyta dzieciom" to społeczna akcja reklamowa rozpoczęta przez Fundację ABCXXI, mająca na celu rozpropagowanie  czytelnictwa wśród małych dzieci i ich rodziców. Celem akcji jest zachęcanie  rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej  20-minutowego czytania dzieciom.

Dziękujemy wszystkim gościom  za przybliżanie nam literatury dziecięcej oraz umilanie pobytu w przedszkolu.