KULTYWUJEMY TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

Spędzanie świąt z całą rodziną jest niezwykle potrzebne w rozwoju społecznym małych  dzieci. Odkrywają, że są kochane przez mamę, tatę, dziadków i rodzeństwo, uświadamiają  sobie, że mają dużą,   kochającą rodzinę, co przyczynia się do osiągnięcia równowagi emocjonalnej...

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W  naszym przedszkolu  to również wyjątkowy okres - czas intensywnych przygotowań do świąt, w trakcie którego nauczycielki na różne sposoby przekazują dzieciom  bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje.
W naszym przedszkolu czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy od ozdabiania przedszkola. Dzieci wraz z nauczycielkami dekorują przedszkole świątecznymi dekoracjami, ubierają choinkę w bombki, łańcuchy i światełka oraz własnoręcznie wykonane ozdoby. Wykonują także świąteczne upominki dla rodziców, pieką pierniki, uczą się kolęd i pastorałek. Tradycją jest też zapraszanie rodziców na spotkania przy kolędzie.