POMOC PRZEDMEDYCZNA

W naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zarówno dla dzieci jak i dla wszystkich pracowników placówki.  Podczas zorganizowanego spotkania w grupach, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zwichnięć, złamań i zranień. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem ratowników mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Były to doskonałe zajęcia połączone zabawą z przekazaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Dzieci już wiedzą na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.