POZNAJEMY ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE - SAD

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.  Wcześniej poznaliśmy środowisko przyrodnicze -SAD, zgłębiliśmy wiedzę o wartościach odżywczych owoców krajowych i egzotycznych, wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Na koniec cyklu umyliśmy owoce,  a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.