Wycieczka do Straży Pożarnej

Przedszkolaki z grup Smerfy i Krasnale były na wycieczce w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gd. Podczas odwiedzin u strażaków dzieci dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, jakimi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Dzieci obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Miały okazję poznać sprzęt, pomieszczenia oraz pracę i umiejętności strażaków. Najwięcej emocji wzbudziło  jednak przymierzanie niektórych części ubrania strażackiego oraz lanie wody z wężów strażackich. Po takiej wycieczce wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a  niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.