XXII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie

W sobotę 16 kwietnia 2016 r. w Kwidzyńskim Centrum Kultury odbył się XXII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej, który poprowadził Michał Juszczakiewicz. Na scenie wśród 14 grup przedszkolnych z województwa pomorskiego zaprezentowały się dzieci z naszego przedszkola. Piosenkę „Jesteśmy stąd” zaśpiewała solistka Wiktoria P., której towarzyszył zespół taneczny w składzie: Iga P., Ania Sz., Michalina S., Iga R. i Marysia G. Atrakcją imprezy był fantastyczny występ Teatru Qfer. Podczas którego w inscenizacji wiersza „Rzepka” J. Tuwima wzięła udział Marysia G. z tatą oraz Wiktoria P.
Występ dzieci z naszego przedszkola to kolejny wyśpiewany i wytańczony sukces. Młode artystki zdobyły wyróżnienie i zostały nagrodzone na scenie przez organizatorów festiwalu. Pani Dyrektor natomiast dodatkowo nagrodziła występujące dzieci prezentami od Burmistrza, które wręczyła przed powrotem do domu.